Vasti Jackson w Łodzi

Vasti Jackson w Klubie Mandala w Łodzi

28 października o godzinie 19:00 w Klubie Mandala w Łodzi odbył się koncert Vasti Jackson’a, który przeniósł publiczność nas w magiczny świat bluesa.

Wirtuoz gitary Vasti Jackson jest znanym na całym świecie amerykańskim gitarzystą, autorem tekstów, wokalistą i producentem, który zachwyca publiczność swoją osobowością już od pierwszego momentu kiedy pojawia się na scenie. Talent Vastiego rósł w siłę dzięki niesamowitemu zestawowi muzycznych doświadczeń, którymi zajmował się w trakcie swojej 30-letniej kariery. Ostatnia płyta Jacksona „No Borders to the Blues” jest doskonałym przykładem nieograniczonej energii i magnetyzmu. Pokazuje jego muzyczny i wokalny kunszt, a także niesamowite umiejętności gry na gitarze. Muzycznie zakorzeniony w Mississippi, Vasti Jackson w 1994 wystąpił na nagrodzonej nagrodą Grammy płycie B.B. Kinga „Blues Summit” Vasti Jackson jest kombinacją talentu, doświadczenia i wszechstronności. Jego pełne energii i poświęcenia występy zabierają publiczność w podróż, której nigdy nie zapomną.

Klub Mandala jest tegorocznym laureatem Nagrody Polskiego Radia Łódź – Łódzkie Wydarzenie Roku „Jazzowa Perła Łodzi 2012”, którą otrzymał na Grand Prix Jazz Melomanach 2012. 

Vasti Jackson w Łodzi Vasti Jackson w Łodzi Vasti Jackson w Łodzi  Vasti Jackson w Łodzi Vasti Jackson w Łodzi Vasti Jackson w Łodzi Vasti Jackson w Łodzi Vasti Jackson w Łodzi Vasti Jackson w Łodzi Vasti Jackson w Łodzi

www.mandala.intv.pl

plasterlodzki.pl
zdjecia: Adam Broniarz