non EOS 6D pełna klatka

Canon EOS 6D pełna klatka canona,

EOS 6D to pierwsza i jednocześnie najmniejsza pełna klatka firmy Canon, która kierowana jest do użytkowników zwracających większą uwagę nie tylko na koszt produktu, ale też na jego masę czy wymiary. Ograniczenie wielkości fizycznej nie wpłynęło jednak drastycznie na funkcjonalność i wygodę obsługi aparatu.

Canon EOS 6D pełna klatka Niewielkie rozmiary lustrzanki Canon EOS 6D nie znaczą jednak, że aparat cokolwiek traci na jakości konstrukcji względem swoich większych i droższych braci. 20.2-megapikselowa matryca CMOS, zintegrowany moduł Wi-Fi i masa ograniczona o ponad jedną piątą względem 5D Mark III sprawiają, że 6D to ciekawa propozycja dla wszystkich zastanawiających się nad przesiadką z korpusów opartych na sensorach APS-C.

Aparat oferuje ponadto zakres czułości ISO od 100 do 102400, jest w stanie rejestrować zdjęcia seryjne z prędkością 4.5 klatki na sekundę w pełnej rozdzielczości i nagrywać materiał wideo w jakości Full HD (1920×1080, 30 klatek na sekundę). W kadrowaniu pomaga wygodny, duży i jasny wizjer optyczny z powiększeniem 0.71×.


EOS 6D to kapitalny sprzęt dla podróżników czy osób zafascynowanych fotografią uliczną. Wyśmienita, pełnoklatkowa matryca zamknięta została w obudowie o łącznej masie 690 gramów – a to naprawdę mało, zwłaszcza na korpus z sensorem większym niż APS-C.

Canon EOS 6D pełna klatkaSamo fotografowanie nową „szóstką” użytkownikom Canonów przyjdzie naturalnie. Producent zmodyfikował nieco układ przycisków, ale po kilku minutach nie miałem większych problemów z płynnością obsługi sprzętu.

 

Autofocus wywołał chyba najwięcej emocji w dniu premiery. Ograniczenie do 11 punktów z jednym punktem krzyżowym nie zostało pozytywnie przyjęte przez sporą część canonierów. Producent obiecywał, że zrekompensował tę – pozorną – stratę poprzez zwiększenie czułości sensora AF. Z tego, co udało mi się ustalić po konferencji Canon Polska, autofocus faktycznie dobrze radzi sobie przy niedostatecznym oświetleniu i na pewno blisko mu jest do deklarowanych przez firmę -3EV.

 

www.swiatobrazu.pl